Koç ve Boğa Aşk Uyumu; Koç ve Boğa Burcu Anlaşır mı?

Koç ve Boğa Aşk Uyumu

Koç ve Boğa aşk uyumu nasıldır? Koç ve Boğa burcu ilişkisi nasıl olur? İki burç arasındaki uyuma dair ayrıntıları bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Koç ve Boğa Aşk Uyumu

Koç burcunu “tutku”  kelimesi ile; Boğa burcunu ise “Aşk” kelimesi ile tanımlayabiliriz. İki burcun ilişkisi aşk ve tutkunun doğal bir birlikteliği olarak karşımıza çıkar. Ancak en önemli nokta “denge”dir. Koç burcu daha tez canlı iken Boğa burcunun ağır kanlılığı sorun olabilir. Bazen küstahlık derecesine varan açık sözlülüğü ile Koç burcu, romantik Boğa burcunun canını biraz sıkabilir. Ancak birbirlerini dengeleyebilirlerse harika bir ilişki ortaya çıkar. Çünkü Koç burcu ilişkiye heyecan katarken Boğa burcu güvenlik ve romantizm katar. Burada belirtilmesi gereken en önemli nokta şudur; Koç’un gezegeni Mars, Boğa’nın gezegeni Venüs’tür. Her iki gezegen de fiziksel ilişkiler ile ilgilidir.

Koç burcu Boğa’nın sabır ve nezaketinden etkilenir.

Birbirlerinden farklı görünseler de aslında her iki burç için de maddi güvenlik önemlidir. Karakter, kariyer ve güç onlar için önemlidir.

Koç; her zaman aktif olmayı sever. Boğa ise hep dinlenmek ve enerji toplamak ister.

Mutlu bir çift olmak için bir çok iç sorunu çözmeleri gerekebilir.

Doğuştan liderlik özelliklerine sahip olan Koç, Boğa burcunu kontrol etme eğilimine girdiğinde ilişki tehlikeye girebilir. Zira Boğa, kontrol edilmekten hoşlanmaz.

Koç Kadını ve Boğa Erkeği Uyumu

 • Her ne kadar ortak yönleri bulunsa da bir Koç kadını ile Boğa erkeğinin ilişkisi uzun süreli olmaz.
 • Boğa erkeğinin ağır kanlı tutumu Koç kadınının tahammül sınırlarını zorlayabilir.
 • Koç kadını, Boğa erkeğinin evcimen olmasından etkilenebilir.
 • İki tarafın da inatçı olması ilişkiyi zora sokabilir.
 • Sürekli sorgulayan ve kıskançlık yapan Koç kadını, Boğa erkeğini sürekli açıklama yapmak zorunda bırakabilir.
 • Boğa erkeğinin ağırkanlı tavırları Koç kadınını agresifleştirebilir.
 • İki tarafın da iletişimi güçlü olduğu için aralarındaki sorunları konuşarak çözebilirler.
 • Hareketli ve maceralı bir ilişki isteyen Koç kadınına karşılık sakin ve durgun bir ilişki isteyen Boğa erkeği birbirlerini dengeleyebildikleri takdirde uyumlu bir çift olabilirler. Burada “zıt kutuplar birbirini çeker” atasözü devreye girer.
 • Bu ilişkide ilk adımı atan çoğu zaman Boğa erkeği olur.
 • Boğa erkeğinin sahiplenme duygusu ile Koç kadının bağımsızlık duygusu çatışmalara yol açabilir.

Koç Erkeği ve Boğa Kadını Uyumu

 • Duygusal gelgitlerle dolu bu ilişkide koç erkeği her zaman bildiğini okumaya devam ederken boğa kadını da inadından vazgeçmez. Bu durum ilişkiyi zorlaştırır.
 • Koç erkeğinin aidiyet duygusu gelişmiştir ve bağ kurduğu insandan kolay kolay kopamaz. Boğa kadını da güven, saygı ve duyguları önemser. Doğru frekansı yakaladıklarında mutlu bir ilişkileri olur. Her ikisi de duyguları birinci sıraya koysa da Koç erkeği belli etmeyi pek sevmez.
 • İki taraf evlendiği takdirde Boğa kadının kıskançlıkları azalır. Koç erkeği ise karısının kendisi için yaptığı lezzetli yemeklerden fazlasıyla mutlu olur.
 • Çocuksu bir ruha sahip olan Boğa kadını ile neşeli Koç erkeği bir araya geldiğinde eğlencenin dozu da artar. İletişim konusunda da sorun yaşamazlar. Sadece bir film üzerine saatlerce sıkılmadan konuşabilirler.
 • Bu ilişkide daha az tartışma ya da daha az bir kavga için iki tarafında da birbirlerinin yaşam aşanlarına saygı duymaları kaçınılmaz.

Sonuç olarak;

Koç ve Boğa arasındaki pek uyum yoktur ve bu yüzden ilişkinin devam edebilmesi için karşılıklı fedakarlıklarda bulunmaları gerekir. İlişkinin devam edebilmesi ve mutluluk için “denge” unsuru önemlidir.

Bunları da beğenebilirsiniz
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?