Boğa ve Yay Aşk Uyumu; Boğa ve Yay Burcu Anlaşabilir mi?

Boğa ve Yay aşk uyumu nasıldır? Boğa burcu ve Yay burcu anlaşır mı? Boğa burcu, aşk ve para gezegeni Venüs tarafından yönetilen bir toprak burcudur. Yay burcu ise bolluk gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen bir ateş burcudur. Birbirinden tamamen farklı bir çift ve emek isteyen bir ilişki.

Boğa ve Yay Aşk Uyumu

Ayakları yere basan istikrarlı Boğalar, lükse ve rahatlığa düşkündür. Hayattaki zorlukların üstesinden gelmek için pratik çözümler üretirler. İlişkilerinde sadık ve güvenilirdirler. Bağlılığa öncelik verirler.

Yaylar ise iyimser, maceraperest ve bağımsızdırlar. Kişisel alanları onlar için çok önemlidir ve bu nedenle kısıtlamalardan hiç hoşlanmazlar. Dürüst ve doğrudan iletişime önem verirler.

Boğa ve Yay birlikteliği özgürlüğün ve istikrarın uyumudur. Yay, istikrarlı ve rutin Boğayı yeni ufuklar aramaya ve değişime teşvik eder.  Bu çift, onları birbirlerine çeken şeyin tam olarak ne olduğunu merak eder ve aralarında var olan uyumu isimlendiremeyebilirler. En büyük ortak noktaları ise zekadır. Konuşacak ve merak edecek şeyleri asla bitmez.

Ancak;

Boğanın ağırkanlılığı, Yayın yerinde duramazlığı aralarındaki uyumu zorlaştırır. Farklı beklentileri çatışmalara yol açabilir. Boğa, evde kalıp oyun oynamak isterken Yay dışarı çıkıp eğlenmek ister. Bunun gibi farklılıklar uzun süreli bir ilişki beklentisini boşa çıkarabilir. Karşılıklı ve uzlaşma konusunda çaba sarf etmeleri, gereksiz tartışmalardan kaçınmaları gerekir.

Boğa ve Yay burcunun aşk hikayesi bir bilimkurgu filmi olsaydı iki farklı gezegenden iki farklı tür olarak rol alırlardı. İkisi de inatçıdır ve aynı fikirde oldukları pek görülebilir bir şey değildir. Birbirlerine uyum sağlamayı öğrenmeliler.

Boğa Kadını-Yay Erkeği Aşk Uyumu

Başlangıçta birbirlerinden çok etkilenirler. Ancak romantizm biter bitmez en ufak bir sorunda aralarında hararetli tartışma ve hatta kavgalar yaşanmaya başlar.

Sabırlı olmanın ve iletişim kurmanın bir yolunu bulamazlarsa uzun süreli bir ilişki olmayabilir. Ancak bu, aralarında iyi bir ilişkinin olmayacağı anlamına gelmez. Yay erkeği, Boğa kadınının duygusallığına ve netliğine hayran kalırken, Boğa kadını da Yay erkeğinin özgür ruhlu çekici kişiliğine hayran kalacak. Ancak Boğanın tutarlılık ve istikrar ihtiyacı Yay erkeğinin kısıtlanmış hissetmesine neden olur ve bu onu sıkar. Yay’ın sürekli gezip eğlenmek istemesi ve Boğanın evden ayrılmak istememesi aralarındaki bağı koparabilir.

Evliliklerinin de başarılı olma şansı yüksek değildir. Sabit bir toprak burcu olan Boğa kadını ile değişken bir ateş burcu olan Yay erkeği birlikte mutlu olmak istiyorsa birbirilerinin farklılıklarını kabullenmeyi öğrenmeleri gerekecektir.

Boğa Erkeği- Yay Kadını Aşk Uyumu

Bu ilişkinin olumlu tarafından bakacak olursak; Yay kadını, Boğanın romantik olmasından ve centilmenliğinden etkilenir. Her ikisi de sadıktır ve birbirlerine çok zaman ayırmaktan zevk alırlar.

Temelde birbirine tamamen zıt bir çifttir. Yay kadını özgürce hareket etmek, plansızca aklından geçeni yapmak ister. Boğa ise belli bir düzen içinde yaşayıp önünü görmeyi tercih eder. Yay kadını ânı yaşamak için vardır. Boğa erkeği ise plansız ve disiplinsiz yaşamaktan nefret eder.

Boğa erkeği rahatlık ve şefkat isterken Yay kadını ise macera peşindedir. Hayatta farklı değerleri vardır. Yay kadını Boğa erkeğini fazla sıkıcı bulabilir. Orta yolu bulmak için epey çaba sarf etmeleri gerekecektir.

Bunları da beğenebilirsiniz
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?