Aşkta En Uyumlu Burçlar; Hangi Burç Hangi Burçla Uyumlu?

Aşkta En Uyumlu Burçlar

Aşkta en uyumlu burçlar hangileridir? Hayatımızı, ilişkilerimizi ve arkadaşlıklarımızı astroloji ya da burçlara göre yönlendirmiyoruz elbette. Ancak biraz da olsa fikir vermesi açısından burçlara danışabiliyoruz. Bu içeriğimizde burçların aşkta en uyumlu olduğu burçları ele alıyoruz;

Aşkta En Uyumlu Burçlar

Zodyaktaki 12 burç 4 element grubuna ayrılır. Bunlar Su, Toprak, Hava ve Ateştir. Buna göre;

Su grubu burçları; Yengeç, Akrep, Balık

Toprak grubu burçları; Boğa, Başak, Oğlak

Hava grubu burçları; İkizler, Terazi, Kova

Ateş grubu burçları; Koç, Aslan, Yay

Burç uyumunda aynı gruptan olanlar genellikle uyumlu çiftler olur. Ancak burada doğum anındaki etkiyi, yükselen burç özelliklerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Ayrıca birbirine zıt karakterler de zaman zaman çok uyumlu ilişkiler yaşayabiliyor.

Burclarin Ask Uyumu

Koç Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Koç burcu enerjik, oldukça coşkulu, öz güveni yüksek ve cesurdur. Diğer yandan sabırsız ve dik başlıdır. Aşk hayatında kontrol altına alınmaktan ve baskıdan asla hoşlanmaz. Ama duygularını derinlemesine yaşar ve dürüsttür.

Koç Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Koç burcu ateş grubudur. Bu nedenle diğer ateş grubu burçları Aslan ve Yay en iyi anlaştığı burçlardır.

Koç ve Yay’ın aşka olan tutkuları ve bu tutkularını iyi bir şekilde dışa vurabilmeleri sayesinde mükemmel bir uyum gösterebilir, güçlü bir aşk yaşayabilirler. Her ikisi de bitmeyen bir enerjiye sahiptir. Bu açıdan birlikte çok iyi vakit geçirir, eğlenceli aktiviteler peşinde koşarlar.

Koç Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar

Koç burcu İkizler, Kova ve Balık burçlarıyla da iyi anlaşır. İkizler ile keyifli bir ilişki, Kova ile birlikte hedefleri gerçekleştirmenin keyfine erişirler.

Koç Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

Koç burcu Yengeç, Terazi, Boğa ve Oğlak burçlarıyla pek anlaşamaz.

Boğa Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Toprak grubundan Boğa burcu huzur ve güven ister. Diğer yandan inatçı ve boğazına düşkündür. İnatçılığı aşk hayatına da fazlasıyla yansır ve kıskançlık da beraberinde gelir. Maddiyat da Boğalar için önemlidir.

Evlilik söz konusu olduğunda Boğalar kolay kolay karar veremez. İnce eleyip sık dokurlar. Ancak evlenip çoluk çocuğa karıştıktan sonra aileleri her zaman birinci planda yer alır. Bu nedenle evcimen karaktere sahip olanlar Boğa burcuyla daha mutlu olur.

Boğa Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Boğa Burcunun en iyi anlaştığı burçlar Oğlak ve Başak’tır.

Başak ve Oğlak, Boğa burcunun adeta ruh ikizi gibidir. Başak ve Oğlaklar, Boğa burcunun sahiplenici tavrından oldukça etkilenir. İlişkilerinde gereken uyumu yakalayabildikleri takdirde uzun sürecek güzel bir ilişki Boğa-Başak ve Boğa-Oğlak ikilisi arasında yaşanabilir.

Oğlak da Boğalar gibi iş söz konusu olduğunda fazlasıyla hırslı ve çalışkan olurlar. Bu nedenle iş hayatları ile özel hayatları arasındaki dengeyi iyi sağlamaları gerekir. Aksi takdirde ilişkileri tehlikeye girebilir. Bu dengeyi sağladıkları takdirde aşkta da evlilikte de uyumlu ve mutlu olurlar.

Boğa-Başak arasındaki ilişkide dürüstlük ve güven hakim olur. Boğanın samimiyeti ve Başak’ın mantığı birbirlerini tamamlamalarını sağlar.

Boğa Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar Yengeç ve Balık

Yengeç, Boğa için huzurlu bir limandır. Boğa ise Yengeç’e hayattan zevk almayı öğretir.

Anlaşamadığı burçlar ise Aslan, Akrep ve Kova’dır.

Boğa Burcu Aşk Uyumu
Aşkta En Uyumlu Burçlar

İkizler Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

İkizler burcu hava grubuna dahildir. Sosyal bir kişiliğe sahip ve dışa dönüktür. Ama sabırsızdır ve çabuk sıkılır. Bu nedenle bir ilişkide kısıtlanmaya gelemez.

İkizler Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

İkizler Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar Terazi ve Kova’dır.

İyi anlaştığı burçlar Koç, Yay ve Aslan

İkizler ile Kova arasında güçlü bir bağ oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle uzun süreli mutlu ve uyumlu bir beraberlik yaşarlar. İlişkilerinde asla sıkılmazlar ve birlikte oldukça iyi vakit geçirirler. Birbirleri üzerinde kontrol sağlamaya çalışmazlar.

İkizler ile Terazinin ilişkisi tutkulu ve romantiktir. Seviyeli bir beraberlikleri, sorunsuz bir evlilik hayatları olur.

İkizler-Koç ilişkisinin heyecanı daima yüksektir.

İkizler ile Yay birbirleriyle kuvvetli bir bağ kurar ve her şeyi paylaşmaktan zevk alırlar.

Anlaşamadığı burç ise Başak burcudur.

Yengeç Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Su grubuna dahil olan Yengeç son derece duygusal, kırılgan, evcimen ve korumacıdır. Ancak aşırı duygusallığı ve sahiplenici tavrı bazen karşısındaki kişileri bezdirebilir. Adeta aşk için yaratılmışlardır ve evlilik onlar için çok önemlidir. Huzurlu bir aile yaşamı Yengeç’ler için en büyük mutluluktur. Kendini duygusal güvence altında hissetmek ister ve bunu ona sağlayabilecek burçlarla mutlu olurlar.

Yengeç Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Yengeç burcunun en iyi anlaştığı burçlar Akrep ve Balık

İyi anlaştığı burçlar Boğa ve Başak

Anlaşamadığı burçlar Koç ve Terazi

Yengeç ve Balık arasında güçlü bağlar vardır. Her ikisi de su grubuna dahildir ve hisleri, aralarında kuvvetli bağlar kurulmasını sağlar. Birbirlerine sadıktırlar ve ilişkileri güven doludur.

Akrep ile mutlu olmak için aralarındaki dengeyi sağlayabilmeleri önemlidir. İlişkileri tutkuludur.

Boğa ve Başak, Yengeçlere ihtiyacı olan güveni sağlar ve böylece ideal bir ilişki ortaya çıkar. Boğa’nın istikrarı ve gücü ile Yengeç’in duygusallığı ve hassasiyeti birbirlerini tamamlamalarını sağlar.

Aslan Burcu Aşk Uyumu
Aslan Burcu Aşk Uyumu

Aslan Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Ateş grubuna dahil olan Aslan burcu gösterişe, ön planda olmaya bayılır. Sosyal tiplerdir ve enerjiktirler. Ancak aşırı derece egoizme olan meyilleri, karşısındakini küçümseyici tavırları Aslan burcunu çekilmez hale getirebilir. İlişkilerinde ipleri asla elinden bırakmak istemezi kontrolü daima elinde bulundurur. Ancak sevdiğine her alanda destek olur ve ilişkisini renklendirir.

Aslan Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Aslan burcunun en iyi anlaştığı burçlar Koç ve Yay

İyi anlaştığı burçlar İkizler, Terazi, Başak ve Yengeç

Anlaşamadığı burçlar Akrep ve Boğa

Aslan ve Yay ateş grubuna dahil burçlar olarak birbirlerine benzer özellikler taşırlar ve bu da uyumlu bir çift olmalarını sağlar.

Başak Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Toprak burcu Başak’ın en belirgin özellikleri titiz, disiplinli, düzenli ve çalışkan olmasıdır. Ancak bu düzen ve disiplini zaman zaman abartır ve aşırı mükemmeliyetçi bir karaktere bürünür. Bu da zor beğenen, hiçbir şeyden memnun olmayan bir Başak burcu demektir. İlişkilerinde de mükemmeli aramaktan vazgeçmez. Çok sevse de sevgisini gösterme konusunda pek istekli değildir. Başak ile birlikte olacak kişinin temiz ve düzenli olması, zeki olması uyumlu bir ilişki için gereklidir.

Başak Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Başak burcunun en iyi anlaştığı burçlar Boğa, Oğlak

İyi anlaştığı burçlar Yengeç, Balık, Koç

Anlaşamadığı burçlar Aslan ve Kova

Başak burcu Oğlakla bir araya geldiğinde mükemmel bir çift ortaya çıkar. Beraber plan yapmak, hedefler koymak ve bunları birer birer gerçekleştirmek en büyük eğlenceleri olacaktır.

Terazi Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Terazi burcunun en önem verdiği iki unsur dürüstlük ve güvendir. Karşısındaki kişiyle bu güven ilişkisini gerçek anlamda kurduğuna ikna olursa oldukça uyumlu bir partner olur. Uzlaşmacı, uyumlu ve sakin tavrına karşılık hayır demeyi bilmemesi ve arkadaşlarına olan aşırı düşkünlüğü zaman zaman kendisini sıkıntıya sokabilir.

Terazi Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Terazi burcunun en iyi anlaştığı burçlar Boğa, Başak,

İyi anlaştığı burçlar Akrep, Yay, Kova

Anlaşamadığı burçlar İkizler ve Aslan

Terazi ile Başak arasında mantığa dayalı bir ilişki vardır ve ideal bir çift olurlar.

Terazi Burcu Aşk Uyumu
Aşkta En Uyumlu Burçlar

Akrep Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Akrep burcunun sevgisi derinden ve tutkuludur. Özellikle gizemli insanlar akrep burcunu cezbeder. İlişkisinde aşırı sahiplenici ve kıskançtır. Bu da zaman zaman karşısındaki kişiyi rahatsız edebilir. Bu duygularını dizginleyebildiği takdirde aşkını tutkuyla sorunsuz yaşayabilir.

Akrep Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Akrep burcunun en iyi anlaştığı burçlar Balık ve Yengeç

İyi anlaştığı burçlar Başak ve Oğlak

Anlaşamadığı burçlar Aslan ve Kova

Akrep, kendini güvende hissedebileceği kişiye kendini açabilir. Bunu ona sağlayabilecek olan ise Balık ve Yengeç’tir. Özellikle Yengeç ile hem tutkulu hem romantik bir ilişki yaşayabilirler. Her alanda uyumu yakalayabildiğinde uzun sürecek mutlu bir ilişki kaçınılmazdır.

Balık burcunun en önem verdiği iki temel unsur olan sevgi ve güven Akrep tarafından verilir. Akrepin içine kapalı olması Balık burcu için asla bir sorun teşkil etmeyecektir. Aksine Akrep’e sevgisini vererek güven sağlar ve harika bir uyum yakalayıp birbirlerini tamamlarlar.

Yay Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Ateş gurubuna dahil olan Yaylar özgürlüğüne düşkündür. İlişkisinde de beraber seyahat edip yeni yerler ve yeni şeyler keşfedebileceği enerjik birini tercih ederler. Özgür ruhu bir ilişki içinde baskıya ve kısıtlamaya tahammül edemez. Monotonluk da ona göre değildir.

Yay Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Yay burcunun en iyi anlaştığı burçlar Koç ve Aslan

İyi anlaştığı burçlar Terazi ve Kova

Anlaşamadığı burçlar Başak ve Balık

Aslan, Koç ve Kova; Yay burcunun özgür ruhunu tamamlar. Birlikte çok eğlenirler ve sıkılmazlar.

Koç ve Yay ilişkisi macera dolu bir birlikteliktir. Yay ve Aslan ilişkisi de sınırsız bir aşkın hakim olduğu bir birlikteliktir.

Oğlak Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

İlişkilerinde geleneklerine bağlıdır ve huzur en önem verdiği şeylerden biridir. Uzun süreli bir ilişkinin yanı sıra ömür boyu sürecek bir beraberlik arar. Geçici ilişkiler ona göre değildir. İlişkisinde, evinde, işinde huzur arar. Sadık ve korumacıdır.

Oğlak Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Oğlak burcunun en iyi anlaştığı burçlar Boğa ve Başak

İyi anlaştığı burçlar Akrep ve Balık

Anlaşamadığı burçlar Koç ve Terazi

Kariyer Oğlaklar için önceliklidir. Bu nedenle özel hayatını ikinci plana atabilir. Boğa burcu da Oğlaklar gibi iş söz konusu olduğunda oldukça çalışkandır. Bu ilişkilerinde sorun yaratabilir. Ancak aşk ve iş hayatlarını birbirine karıştırmazlarsa mükemmel bir uyum sağlar ve mutlu olurlar.

Aşkta En Uyumlu Burçlar
Aşkta En Uyumlu Burçlar

Kova Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Özgür ruhlu ve ilişkilerinde mesafeli davranan Kova burcu kıskançlık, baskı ya da kontrol edilmeye hiç gelemez. Bitip tükenmek bilmeyen enerjisiyle karşısındaki insanı mutlu etmek için çabalar ve aynı şeyi karşısındakinden de bekler.

Kova Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Kova burcunun en iyi anlaştığı burçlar İkizler ve Terazi

İyi anlaştığı burçlar Koç ve Yay

Anlaşamadığı burçlar Boğa ve Akrep

İkizler ve Terazi burçları Kova burcunu tamamlar. Özgür ruhlu Koç, kendisi gibi özgür ruhlu ve enerjik Koç ve Yay burçlarıyla uyumlu bir ilişki yaşayabilir.

Balık Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Balık burcu karşısındaki insandan anlayış bekler ve hassastır. İlişkisine rağmen zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Karşısındaki kişinin de buna saygı duymasını bekler.

Balık Burcu ile Aşkta En Uyumlu Burçlar

Balık burcunun en iyi anlaştığı burçlar Yengeç ve Akrep

İyi anlaştığı burçlar Boğa ve Oğlak

Anlaşamadığı burçlar İkizler ve Yay

Duygusal ve hassas su grubu Balık, kendisi gibi su grubundan olan Yengeç ve Akrep burçlarıyla yoğun bir beraberlik yaşar. Balık ve Oğlak ilişkisi için ise söylenebilecek en uygun cümle “zıt kutuplar birbirini çeker” olacaktır. Çünkü Oğlak, akışına bırakır, Balık ise plan yapmayı tercih eder.

Bunları da beğenebilirsiniz
2 Yorum
  1. Boğa

    Boğa burcuyum ve Akrep burcuyla hiç de anlaşamıyorum. Diğerleri doğru ama

  2. Selen

    Oğlak burcu aşırı inatçı bir burç. Hangi burçtan olursa olsun bir oğlak burcuyla anlaşmak kolay bir şey değil.

Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?