Koç ve Akrep Aşk Uyumu; Koç ve Akrep Burcu Anlaşır mı?

Koç ve Akrep Aşk Uyumu

Koç ve Akrep aşk uyumu nasıldır? Bu iki burç birbiriyle anlaşır mı? Koç ve Akrep gibi iki güçlü burç bir araya geldiğinde ilişkilerinde mutluluğu yakalamaları büyük ihtimaldir.

Koç ve Akrep Aşk Uyumu

İki taraf da kıskanç ve sahiplenicidir. Bu ilişkide daha fazla sabır gösteren taraf ise Akrep olacaktır. Ancak sabrı tükenirse iğnesini batırmaktan çekinmeyecektir.

Her iki burcun da yönetici gezegeni Mars’tır. Mars, iç güdülerin gezegenidir ve aralarından kopmaz bir bağ oluşturur.

Bu ilişkiye asla girmemesi gereken şey yalandır. En küçük bir yalan bile ilişkiyi tamamen bitirmek için yeterli olabilir. Koç, karşısındakinin o güne kadar sahip olduğu en iyi sevgili olduğunu bilmek ister. Akrep de karşısındaki tarafından şimdiye kadar sevilen tek kişi olmayı arzu eder. İkisi de kıskanç ve sahiplenicidir. Birbirlerinden asla şüphe duymamaları gerekir.

Koç ateş gurubundandır. Akrep ise su grubundan. Ateş ve su elementinin en agresif kombinasyonunu oluştururlar. Ateşin suyu buharlaştırdığı gibi; Koç, Akrep’in duygularını paramparça edebilir. Koç burcunun açık sözlülüğü Akrep’in tahammül sınırlarını zorlayabilir ve kavgalar kaçınılmaz hale gelir.  Aynı şekilde su da ateşi söndürebilir. İki farklı yöne giden yüksek enerjilerdir ve uzlaşmaları çok emek ister. Ancak yine de birbirlerini çok çekici bulurlar. Birbirlerini yok etmek yerine birbirlerini var etmenin yollarını bulmaları gerekir. Ayrıca birbirlerinin farklılıklarına saygı göstermeyi bilmelidirler. Mutlu ve uzun soluklu bir ilişki sürdürebilmelerinin yolu budur.

Koç Kadını-Akrep Erkeği Uyumu

Çok değişken niteliğe eğilimli bir ilişkidir. Çok iyi anlaşabiliyorken birden bire aralarında büyük bir savaş çıkabilir. Bu da genellikle ego savaşıdır. Dolayısıyla iki taraflı fedakarlık ve çaba isteyen bir ilişkidir. Koç kadını ve Akrep erkeği bu ilişki için egolarından arınmalıdır. Akrep erkeği, oldukça dışa dönük ve yüksek enerjili Koç kadınına karşı kıskançlık dürtüsünü törpüleyebilmelidir. Aksi takdirde Koç kadını, ilişkiyi noktalayacaktır.

Evlilikte mutlu olmaları da çaba ister. İplerin kimin elinde olacağına karar vermeli ve rolleri kesinleştirmelidirler. İki taraf da dediğim dedik karaktere sahip oldukları için iletişim problemleri kaçınılmaz hale gelir. Bu nedenle birbirlerini dinlemeyi ve anlayış göstermeyi bilmeleri gerekir.

Bu sorunları aşabildikleri takdirde özellikle Akrep erkeği, Koç kadınına tüm benliğiyle sevgisini gösterir. Aralarında tutku, bağlılık ve ruhsal yakınlık oluştururlar. Zihinsel anlamda her ne kadar birbirlerinden çok farklı olsalar da duygusal bağları onları diğer ilişkilerden farklı kılar.

Koç Erkeği-Akrep Kadını Uyumu

Her iki burç da Mars gezegeninin baskın karakterlerinden olduğu için Koç erkeği ile Akrep kadınının ilişkisi zor bir ilişkidir. Mutlu bir ilişki için çaba göstermeleri ve bazı şeylerden taviz vermeleri gerekebilir. Koç erkeği, Akrep kadının aşırı kıskançlıklarına tahammül etmeyi öğrenmelidir ya da Akrep kadını aşırı kontrolcülüğünden vazgeçmelidir.

Ancak aralarındaki ten uyumu kusursuzdur. Ayrıca Akrep kadınının çok iyi bir dinleyici olması ve Koç erkeğinin de iyi bir anlatıcı olması aralarındaki iletişimi güçlendirir.

Bunları da beğenebilirsiniz
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?