Koç ve Başak Aşk Uyumu; Koç ve Başak Burcu Anlaşır mı?

Koç ve Başak Aşk Uyumu

Koç ve Başak aşk uyumu nasıldır? Koç ve Başak burcu ilişkisine baktığımızda pek de ortak noktalarının olmadığını görürüz. Bu nedenle bu iki burcun aşkta mutlu olması için biraz zaman ve biraz da çabaya ihtiyaç vardır.

Koç ve Başak Aşk Uyumu

Baskın ve sabırsız bir karakter olan Koç burcuna karşılık, Başak burcu daha sessiz, sakin ve sabırlıdır. İlişkinin başında oldukça zorlanabilirler. Başak, Koç’un küstah olduğunu; Koç da Başak’ın çok telaşlı olduğunu düşünür. Ancak zıt kutuplar birbirini çeker lafını da unutmamak gerekir. Aslında birbirlerine öğretecek çok şeyleri vardır. Koç, Başak’a eğlenceyi, Başak ise Koç’a sabrı ve anların önemini öğretir.

Ancak bu genellikle kolay değildir. Aynı evin içinde birbirlerine uyum sağlamaları neredeyse imkansızdır. Başak burcunun aşırı titizliğine karşılık Koç burcu yaşam doğasını asla değiştiremez. Bu da aynı çatı altında bitip tükenmek bilmeyen kavgalara ve tartışmalara yol açacaktır.

Davranış ve duyguları dengelemeleri gerekir. Karizmatik ve tutkulu Koç, zarif ve mükemmeliyetçi Başak burcu ile ortak bir zeminde buluşabilirse mutlu olabilirler. Çünkü her iki burç da sadık ve mizah anlayışı gelişmiştir.

Ateş grubundan olan Koç ile toprak gurubundan olan Başak burcunun bu ilişkide öfke yönetimini öğrenmesi gerecektir.

Koç Kadını ve Başak Erkeği

Arkadaşlık ilişkisi açısından baktığımızda Koç kadını ve Başak erkeği iyi bir arkadaşlık bağı kurabilirler ancak aşk konusunda bu o kadar kolay olmayacaktır. İki taraftan biri alttan almadığı takdirde ilişki bir savaşa dönüşecektir. Kavgalardan sonra ilk adımı atan taraf ise çoğunlukla Başak erkeğidir. Başak erkeği sevdiği kadına karşı son derece centilmendir ve onu bir prenses gibi hissettirmekten hoşlanır. Bu da beğenilmek ve sevilmek isteyen Koç kadınının fazlasıyla hoşuna gidecektir. Diğer yandan meraklı ve şüpheci Başak erkeğinin kıskançlıkları, bağımsızlığına düşkün olan ve sıkıntıya gelemeyen Koç kadınını oldukça rahatsız edecektir.

Koç Erkeği ve Başak Kadını

İnişli çıkışlı bu ilişkide uyum yakaladıkları anlar çok azdır. Beraber mutlu olmak için bazı alışkanlıklarından ya da huylarından vazgeçmeleri gerekebilir. Özellikle ilişkinin ilk birkaç ayı oldukça emek sarf etmeleri gereken bir dönemdir ve birbirlerini iyi tanımaları gerekir.

Bunları da beğenebilirsiniz
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?