Koç Aslan Aşk Uyumu; Koç ve Aslan Burcu Anlaşır mı?

Koç Aslan Aşk Uyumu

Koç Aslan aşk uyumu nasıldır? Bu iki burç bir araya geldiğinde ilişkileri nasıl olur? Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki hem Koç hem Aslan burcu ateş grubundadır. Bu da iki taraf bir araya geldiğinde ortaya kıvılcımlar çıkacağı anlamına gelir.

Koç Aslan Aşk Uyumu

Ateş grubu olan bu iki burç, patronun kendisi olduğunu karşı tarafa göstermek isteyecektir. Eğer egolarını törpüleyemezlerse ilişkide sık sık sorunlar ortaya çıkabilir. Her ne kadar birbirlerine hayranlık duysalar da en sıradan bir durumda bile ağırlıklarını koymak isterler.

Sabırsız ve gururlu iki burç. Egosunun sürekli okşanmasını isteyen Aslan burcu, bir noktada Koç burcunun sıkılmasına yol açabilir. Çünkü Koç sıkıntıya gelemez.

Madalyonun diğer bir yüzüne bakarsak; heyecan verici bir ilişki olabilir. Koç, Mars gezegeni tarafından yönetilirken; Aslan ise Güneş tarafından yönetilir. Yani her ikisi de eril enerjidir ve bu da aralarında uyum yakalamalarını sağlar. Sahip oldukları enerji ve tutkuları, dinamik bir ilişki ortaya koyar.

Ateş grubundan olan Koç ve Aslan birlikte mükemmel vakit geçirirler ancak işler tersine döndüğünde kavgaları da büyük olur. Yine de bu kavgaları çabuk atlatmayı bilirler ve kavganın hararetiyle söylenen olumsuz sözleri umursamazlar.

İki burcun ilgi alanları ve duygusal yapıları birbirine çok benzer. Bu yüzden birbirlerini duygusal yönden çok iyi anlarlar. Aralarındaki duygusal uyum, karşılarına çıkan bir çok sorunun üstesinden gelebilmelerini sağlar. Birbirlerini sevdikleri ve birbirlerine sadık kaldıkları sürece ilişkileri uğruna sonuna kadar savaşır ve birbirlerine bağlı kalırlar.

Tutkulu ve sosyal bu iki burç bir araya geldiğinde her şeyin üstesinden gelebilecek potansiyele sahip güçlü bir çift olurlar. Ayrıca birbirlerinin özgüvenlerinden etkilenirler ve adeta flört değil sanat icra ederler.

Sadık ve duyguları konusunda açık sözlü oldukları için aralarındaki güven bağı da son derece sağlamdır.

Koç Kadını ve Aslan Erkeği Uyumu

İki taraf da özgürlüğüne düşkün ve liderlik özelliklerine sahip. Bu da aralarında zaman zaman çatışmaların yaşanmasına sebep olabilir. Çünkü Aslan erkeği, otoriter olmak ister ve yönetilmeyi asla kabul etmez. Ancak kendini tamamen partnerine adar ve karşı taraftan da bunu bekler.

Aslan erkeği evlilikte de eşi için her şeyi yapmaya hazırdır. Fedakardır ve güzel sürprizler yapmayı sever. Bu da sürprizlerden hoşlanan Koç kadınını oldukça mutlu eder. Ancak aslan erkeği tartışmalarda kükreyebilir ve dengeyi sağlamak, alttan almak genellikle Koç kadınına düşer.

Aslan erkeği ilişkide baskıcı olabilir. Bu durum özgürlüğüne düşkün olan Koç kadınını rahatsız edebilir.

Koç Erkeği ve Aslan Kadını Uyumu

Koç erkeği eleştiriye açık değildir, inatçıdır. Bu da ilişkide zor bir erkek oldukları anlamına gelir. Ancak Koç erkeğine en uygun kadın Aslan kadınıdır. Çünkü Aslan kadını, Koç erkeğinin bir kadında aradığı tüm özelliklere sahiptir. Bu ilişkide sorun çözen taraf genellikle Koç erkeğidir. Uzun süreli, mutlu bir evlilikleri olur. En zor zamanlarda bile birbirlerine sonuna kadar destek olur, sıkıntılarını paylaşabilirler.

Ayrıca bknz;

Aşkta En Uyumlu Burçlar

Bunları da beğenebilirsiniz
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?