Koç ve Balık Aşk Uyumu; Koç Burcu ve Balık Burcu Anlaşır mı?

Koç ve Balık Aşk Uyumu

Koç ve Balık aşk uyumu nasıldır? Koç ve Balık burcu birbiriyle anlaşır mı? Koç ateş grubudur ve Balık su grubudur. Bu nedenle ilk bakışta çok zor bir ilişki gibi görünür. Ancak gerçekte pek de öyle değildir.

Koç ve Balık Aşk Uyumu

Her ikisi de yeni şeyler denemeyi severler ve sosyaldirler. İlgi alanları birbirine benzer. İlişkinin en başından itibaren duygularını açıkça belli etmekten çekinmezler. Birbirlerini mutlu etmek için uğraşırlar. Ancak bunlar, aralarında hiçbir zaman sorun çıkmayacağı anlamına gelmez. Çünkü bir çok yönden birbirlerine zıt özellikler ortaya koyarlar. Yani ilişkinin başında her şey mükemmel görünür ve ikisi de hayatının aşkını bulduğunu düşünür. Fakat farklılıkları ortaya çıktıkça ilişkileri için sınav başlamış olur.

Bu ilişkide Balık burcu daha romantik olan taraftır. Koç’u mutlu etmek için elinden geleni yapar. Koç, Balık’ın hassasiyetine saygı göstermeli ve aşırı açıksözlülüğünü dizginlemelidir. Birbirlerini anlamak için çaba göstermelidirler.

Koç cesur ve dışa dönüktür. Balık ise daha içe kapanık ve çekingendir. Balık, Koç için huzurlu bir limandır. Balık ile Koç sayesinde hayallerini gerçeğe dönüştürmek için motive olur. Koç’un mutlu ve huzurlu olma arzusunu gerçekleştirmek için en ideal burçların başında Balık gelir.

Zıt doğalarına rağmen aralarında çok güçlü ve özel bir bağ oluşur. Birbirlerinin ilgi ve ihtiyaçlarına cevap verebilirler. Böylece karşılıklı güven duygusu sağlamlaşır.

Koç ve Balık ilişkisini şöyle tanımlayabiliriz; Ateş (Koç), soğuk suyu ısıtabilir. Su (Balık) ise şiddetli bir orman yangınını bile kontrol edebilir. Birbirlerine karşı duyguları samimi olduğu sürece her sorunu birlikte aşma gücüne sahiptirler.

Koç Kadını-Balık Erkeği Uyumu

Birbirlerini tamamlayan bir çifttir. Birbirlerinin iyi yanlarını ortaya çıkarırlar. Koç kadını Balık erkeğinin şefkatinden oldukça etkilenir. Balık erkeği ise Koç’un yaşam enerjisinden etkilenir. Yapıcı olabilirlerse çok mutlu bir çift olabilirler.

Koç kadını, Balık erkeğinin karar alırken zamana ihtiyaç duymasını anlayışla karşılamalıdır, sabırlı olmalıdır ve Balık erkeğini bu konuda desteklemelidir.

Balık erkeğinin sabırlı tavrı ve hassasiyeti, Koç kadınının yumuşamasını ve kendini güvende hissetmesini sağlar. Koç kadının sürekli ilgi istemesi ve Balık erkeğinin de buna zaten istekli olması ilişkilerini kuvvetlendirir.

Koç kadını agresiftir ve sinirlendiğinde asla geri adım atmaz ve aklından geçenleri söylemekten çekinmez. Balık erkeği ise tam tersine çatışmadan her zaman kaçınmayı tercih eder. Bu nedenle, Koç kadını öfkesini törpülemeyi öğrenmelidir. Yani Balık erkeğinin hassas duygularına karşı daha nazik olmalıdır.

Balık erkeği genelde uyumludur ancak hatalı olduklarını kabul etmek istemezler. Aynı şey Koç kadını için de geçerlidir. Bu noktada aralarında çatışmalar çıkabilir. Yapılması gereken ise hatalı olan tarafın bunu kabul edip özür dilemeyi bilmesidir.

Özetle nazik ve hassas Balık erkeği ile sert ve hırçın Koç kadını birlikteliği ilk bakışta uyumsuz bir birliktelik gibi görünebilir ancak şaşırtıcı derecede uyumlu bir çift olabilirler.

Koç Erkeği-Balık Kadını Uyumu

Uyumlu bir çift olabilirler. Ancak Koç erkeği baskın konumunun tehlikede olduğunu hissederse ve Balık kadını da hayallerinin ve ihtiyaçlarının umursanmadığını hissederse bu ilişki zora girer.

Bu ilişkiyi en iyi anlatan kelime ise “romantizm”dir. Balık kadını, Koç erkeğinin gücünden ve liderlik özellliğinden etkilenir. Koç erkeği ise Balık kadınının sevecenliğinden etkilenir.

Baskı altına alınmaktan kesinlikle hoşlanmayan Koç erkeği için Balık kadını ideal bir eştir. Çünkü Balık kadını kolay kolay kıskançlık yapmaz. Tüm şefkatiyle Koç erkeğine ilgi gösteren Balık kadını, Koç erkeğini son derece mutlu edecektir. Koç erkeği de agresif olmasına rağmen Balık kadınına karşı daha nazik olacaktır. Balık kadını ayrıca Koç erkeğinin tüm taleplerini yerine getiren iyi bir dinleyici olacaktır.

İyi bir evlilikleri olur. Güçlü bir sevgi, sadakat ve şefkat bağına sahip, romantizm dolu bir evlilikleri, mutlu bir aile hayatları olacaktır.

Ayrıca bknz;

Aşkta En Uyumlu Burçlar

Bunları da beğenebilirsiniz
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?