Sitrin Taşı Para Getirir mi? Sitrin Taşının Faydaları ve Özellikleri

Sitrin Taşı Para Getirir mi?

Sitrin taşı para getirir mi? Sitrin taşının özellikleri ve faydaları nelerdir? Bal sarısı bir renge sahip sitrin taşı sarıdan kahverengiye dönen tonlara sahip olabilir. Kuvars grubuna dahildir. Sitrin ismi Fransızca “citron” kelimesinden gelir ve bu kelimenin anlamı limondur. Ancak sitrin taşını limon kuvars kristaliyle karıştırmamalısınız. Ayrıca nadir bulunan taşlardandır.

Sitrin Taşı Para Getirir mi?

Sitrin taşı, “ışık taşı”, “zihin taşı” gibi isimlerle de anılsa da en çok “tüccar taşı” olarak bilinmektedir. Çünkü tarihte zenginlik, bolluk ve bereket taşı olarak kullanılmış ve para getirdiğine inanılmıştır ki günümüzde de bu inanış devam etmektedir. Antik dönemlerden beri çeşitli kültürlerde sitrin taşının parayı çekeceğine inanılmış, özellikle de tüccarlar tarafından bu amaç için kullanılagelmiştir.

Günümüzde de bu özelliği ile bilinen sitrin taşını cüzdanınızda ya da cebinizde taşıyarak bu enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Sitrin Taşı
Sitrin Taşı

Sitrin Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kuvars grubuna dahil şifacı taşlardan biri olan sitrin taşı aslında nadir bulunan doğal taşlardan biridir.  Özellikle çok şeffaf olan türü oldukça nadir bulunur ve dolayısıyla değerlidir.

Sitrin, oksijen ve silikon atomlarından oluşan sert bir mineraldir. Sertlik derecesi 7’dir ve dayanıklı bir doğal taştır. Ancak yüksek ısıya maruz bırakılmamalıdır. Aksi takdirde renginde bozulmalar meydana gelebilir.

Sitrin taşı en çok Brezilya’da çıkarılır. Brezilya dışında Madagaskar, Rusya, ABD ve İspanya sitrin taşının çıkarıldığı yerler arasındadır.

Üçüncü göz, Solar pleksus, sakral çakra ile ilişkilidir. Arındırılmış ve açık bir sakral çakra yetenekleri ve hayal gücünü harekete geçirir.

Sitrinin en büyük özelliklerinden biri kendi kendini temizleyebilen bir taş olmasıdır ve bu yüzden temizlenmeye ihtiyacı yoktur. Çünkü negatif enerjiyi pozitife çevirebilir yani negatif enerjiyi bünyesinde barındırmaz. Ancak yine de akan suyun altında yıkayarak arındırabilirsiniz. Doğal taşların arındırılması ile ilgili detaylı bilgi için Doğal Taş Nasıl Arındırılır? başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Sitrinin Diğer Doğal Taşlarla Birlikte Kullanımı

Kuvars ailesinden olan sitrini diğer kuvars taşlarla birlikte kullanarak etkisini arttırabilirsiniz. Kristal kuvars, pembe kuvars, aventurin ve ametist, sitrin taşını birlikte kullanabileceğiniz taşlardandır.

Sitrin Taşının Faydaları Nelerdir?

Eski zamanlarda sitrin, şifacılar tarafından toksinlerin vücuttan atılması, kan dolaşımının düzene sokulması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için kullanılırdı. Ayrıca hastalıklardan korunmak için de kullanılırdı. Günümüzde de bu ve benzeri amaçlar için kullanılmaktadır. ancak mutlaka belirtmekte fayda var ki doğal taşlar her zaman tek başına bir şifa kaynağı değil; tedaviye destek amaçlı kullanılmalıdır.

Sitrin Yüzük
Sitrin Yüzük
 • Masaj seanslarında yaygın olarak kullanılır.
 • Özgüveni yükseltir
 • Hayata karşı pozitif bir bakış açısı kazandırır
 • Bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi emer
 • Duygusal anlamda iyi hissetmediğiniz dönemlerde sitrin size yardımcı olacak ve kendinizi çok daha canlı ve neşeli hissetmenizi sağlayacaktır.
 • İfade yeteneğini geliştirir ve olumlu duygular geliştirmenize yardımcı olur.
 • Sağlıklı bir zihin yapısı kazandırır.
 • Böbrek ve mesane iltihabına iyi gelir.
 • Cilt ve tırnaklara iyi gelir. Cilt alerjilerinin tedavisine destek verir.
 • Yorgunluk hissini giderir. Bulantı ve kusmaya iyi gelir.
 • Konsantrasyonu kolaylaştırır.
 • Ruhsal benliği iyileştirir.

Sitrin Taşı Hangi Burç ile İlişkilidir?

Sitrin taşı  Koç, İkizler, Aslan ve Terazi burçlarıyla ilişkilendirilir. Ancak bu, diğer burçların sitrini kullanamayacağı anlamına gelmez. Sitrin taşını bahsi geçen burçlar ve diğer burçlar da dahil herhangi bir takı olarak tene temasını sağladığı takdirde olumlu etkilerini gösterecektir. Ayrıca evinizde ya da iş yerinizde bir masanın üzerine koyarak ortamı pozitif enerjiyle doldurabilirsiniz. Başta da belirttiğimiz gibi cebinizde ya da cüzdanınızda taşıyacağınız sitrin taşı parayı çekerek sizi bolluk ve zenginliğe de ulaştırabilir. Denemekte fayda var!

Bunları da beğenebilirsiniz
Bu Konu Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?